Uzman Erbaş Sözlü Mülakat

Herşeyi geçtil Spor mülakat dosyalarımızı eksiksiz ilettik Gelik Son bölümee evet arkadaşlar bu bölümde çok heycanlı olacaksınız. Aşırı heycanlıda olabilirsiniz ama soguk kanlı olmanızda fayda var. Odaya girdiginizde  herşey o anda başlar.

Üstünüzü başınızı düzelttikten sonra 3 kez kapıya tıklayın, “gel” sesini duymayı bekleyin. Ses geldikten sonra içeri girip hemen en büyük rütbeyi bularak 3 adım karşısına geçip keskin bir ses ile

Örneğin: “Koray Volkan AKSU ADIYAMAN” Tabi bu tekmili verirken baş selamı verin ki istekli olduğunuz belli olsun,uyanık olun. Disiplini elden bırakmayın. Diğer rütbelilerden birisi size hitap edecektir isminiz ile, derhal kafanızı o komutana çevirerek “Emredin Komutanım” cevabını verin. Hangi şehirden olursanız, o şehirden Ankara ile aradaki km mesafesini aklınızda tutun,sorabilirler. Konuşurken tane tane,heyecan yapmadan cevap verin. Ata sözlerine mantıklı cevaplar verin (yanlış ta olsa) Komşu ülkelerimizden bir kaç tanesini biliyor vaziyette gidin oraya. Yanlış cevap verseniz de “Anımsayamadım Komutanım” diyebilir siniz. Size soracağı sorular bittikten sonra “çıkabilir siniz” diyecekler. Odadan çıkarken kapıyı açmadan hemen SOLDAN dönerek, yine en büyük rütbeye baş selamı verip yine SOLDAN dönerek odadan çıkınız.

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Sınavında Çıkabilecek Sorular başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*