Uzman Çavuşlar İlk Maaşı Ne Zaman Alıyolar

Merhaba Uzman erbaş ve aday kardeşlerim nasılsınız Bu yazımızda  ilk maaşı ne zaman alırım diye bir çok arkadaştan istek soru geliyor. Ne zaman alırım nereye yatırırlar bu gibi soruların cevaplandıralım ve ne kadar maaş alacaklar..

Uzman erbaş maaşları ;

Kursa Katıldıgınızda İlk ayın 15’ine çifte maaş alıyorsunuz örneğin; kursa size 2500 Tl veriliyorsa yada verilecekse bu  ilk alacagınız maaş 5000 Bİn Tl olur. daha sonraki aylarda ise normal maaş alarak devam edersiniz.Bu çifte maaş sizlerin acil ihiyaclarınızı karşılamak için verilen ücrettir.

Bir önceki yazımız olan Trt Personel Alımı Yapıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


5 yorum

 1. Ya,uzman erbaş olarak,vatan ve millet için gönderdiğimiz gençlerimizden MANİSA- kırkağaçtaki birliklerinde komutanları,zorunlu şekilde ,paket ve levazım torbalarından 100 TL. ,AŞORFMANLARDAN İSE 155 TL.alıyorlarmış,bunu alırkende kantinden alın diye zorluyorlar.Oysaki biz çocuklarımızı Vatan millet uğruna ne zorluklar altında gönderiyoruz,bunlarda hergelen istekle görev aşkıyla gelen adayları oralarda soymaya çalışıyorlar.Bu nasıl bir uygulama ,bunlara dur diyen bir yetili yokmu,aslında TSK nın sitesine bu giysiler zorunlu değil,ve bakanlı bu giysiler için ödenek ayırmıyormu.hayret bişey.Hem vatan için görev alacaksın hemde bunun karşılığı söğüşlenmek mi? olacak.Lütfen yetililer bunu soruştursun,Çünkü parası olmayıp alamayanlar arkadaşları arasında mahçup ve küçük düşürülmesin.
  .

  • Merhaba öncelikle yazdığınızın her kelimesine katılıyorum. Lakin şöyle düşünüyorlar sen uzman çavuşsun ve para maaş alıyorsun ve ihiyaclarınıda sen karşılayacaksın diyorlar. Hal böyleyken birşey diyemiyorum. Ben hatırlıyorumda sırf yagmurluk diye 70 TL’ye aldırdılar 1 defa giydim. giden paraya yazık oldu zorunlu diye ama gel görki kalitelimiydi degildi. dahada giymedik.
   Her yere gidildigide tek tip eşortman olayı vardır onu bizlerde alıyoruz askeriyede birlik içinde haraket edilir. O yüzden aldırıyorlardır.
   TSK belli bir kıyafetleri veriri gerisinne karışmıyor.

  • Mustafa Bey Kursa başladığınızda Size maaş yatar. İlk maaşlarınızda çift maaş olarak yatar. Kurs’a başladıgınızdan itibaren maaşınız işlemeye başlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*