Uzman Çavuş Sınavına Götürülecekler 2017

Uzman Çavuş Sınavına Götürülecekler 2017

Daha önce yayınladığımız yazıyı güncellemek istedik. Eğer uzman erbaşlık sınavına başvurduysanız yanınızda ne götüreceklerinizi anlatacağız.

Öncelikle bir tane yarım kapaklı pembe dosya alıyorsunuz. Bu dosyanın sırasına göre diziliş sistemi vardır. Biliyorsanız ona göre düzenleyin, bilmiyorsanız mülakat yerinde öğrenebilirsiniz. Burada en önemli nokta eksik hiç bir şeyinizin olmaması gerekmektedir. Kontrol etmeden gitmeyin yani. Çoğu kişi eksik evrak yüzünden geri dönmektedir.

 

Uzman Çavuş Sınavına Götürülecekler 2017

 

1- Sınava Çağrı Belgesi: İnternet üzerinden kabul edildiğinize dair belgedir. Bilgisayardan çıktısını alınız.

2- Nitelik Belgesi ( Kapalı Olacak ve Mühürlü Zarf İçinde ): Halen silah altında bulunan adaylar için KKY 51-3(B) K.K.K. Uzman Erbaş Yönergesi EK-Ç’sinde belirtilen esaslara ve KaraNET’te bulunan nitelik belgesi kontrol formuna göre tanzim edilen nitelik belgesi (TABLO-3), nitelik belgesi kontrol formu ile birlikte kapalı, mühürlü zarf içerisinde olacaktır. Nitelik belgesine adayın kuvveti, sınıfı ve branşı da yazılacak, açık olarak getirilen nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. Sınav tarihleri, dağıtım iznine denk gelen adaylar, nitelik belgelerini acemi eğitimi gördükleri eğitim birliğinden alacaklardır. Acemi birliğinde eğitim gören adaylar ise nitelik belgelerini bulundukları eğitim birliğinden alacaklardır.

3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Adayın kendisine ait nüfus cüzdanının aslı (Askerlik hizmetine devam eden adaylar dâhil) ve bir adet fotokopisi.

4- Öğrenim Diploması:
(a) Lise diploması: Aslı (Adayın yanında olacaktır.) ve bir adet fotokopisi getirileceklerdir.

AÇIKLAMA: Lise diploması fakülte/yüksekokulda olan adaylar, lise diplomasının fotokopisini mezun olduğu fakülte/yüksekokul öğrenci işlerine onaylatarak getirecek (Mezun olduğu lise müdürlüğüne de onaylatılabilir.) ya da lise diplomasını kaybeden/elde edemeyen adaylar, lise diplomasında bulunan tüm bilgileri içerecek şekilde lise müdürlüklerinden onaylı diploma kayıp belgesinin aslını getirecektir.

(b) Yüksekokul mezunları için lise diploması ile birlikte;

– Mezun olduğu yüksek okul diplomasının aslı (Adayın yanında olacaktır.) ve bir adet fotokopisi veya,

– Yüksek okul diplomasının noter onaylı sureti (Adayın yanında olacaktır.) ve bir adet fotokopisi veya,

– Yüksekokul diplomasının yüksekokul onaylı sureti getirilecektir.

(c) Öğrenimini yurtdışında yapanlar için yetkili kurumlardan (Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu) alınmış diploma (Öğrenim durum) denklik belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi,

5- Terhis Belgesi: Askerlik hizmetini bitiren adaylar;

(a) Terhis belgesinin aslı (adayın yanında olacaktır) ve bir adet önlü arkalı fotokopisini veya,

(b) Terhis belgesinin önlü ve arkalı olmak üzere fotokopisini Askerlik Şubelerinden onaylatarak getireceklerdir (Onaysız fotokopi kabul edilmeyecektir.).

6- Varsa ehliyet, askerî ehliyet, bonservis, başarı belgesi asılları ve fotokopileri,

7- Adayın kendisine ait son üç ay içerisinde çekilmiş 12 adet vesikalık fotoğraf,

8- Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanlar, ilgili mahkeme kararının aslı ve fotokopisi getirilecektir.

9- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (TABLO-6): Güvenlik soruşturmasına esas olan form, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurma talimatına uygun, dört suret bilgisayar ortamında önlü-arkalı doldurulmuş olarak getirilecektir.)

Bir önceki yazımız olan MEB Alan Değişikliği Başvurusu 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*