Uzman Çavuş Silah ( Tabanca ) Taşır mı ?

Uzman Çavuşlara şuan ki kanunlar çerçevesinde  beylik tabancası VERİLMEMEKTEDİR. Ancak uzman erbaş aday ve uzman erbaş arkadaşlarımız beylik tabancasını Dilekçe vererek istediğinizi zaman bedelini siz karşılayarak alabilirsiniz.

 

UZMAN ERBAŞ KANUNU (3269 S.K.)
Kıyafet ve zati tabanca 1 Madde 13– Uzman erbaşların kıyafetleri, kıyafet yönetmeliğinde gösterilir.(Ek fıkra : 27/7/1993–KHK–489/6 md.; Aynen kabul: 10/2/2004-5085/8md.)   Uzman erbaşlar ilk sözleşmelerini müteakip bedeli karşılığında zatî  tabanca  edinebilirler ve görevli olmadıkları zamanlarda da resmî veya sivil elbise ile zat  îtabancalarını göze  görünmeyecek bir şekilde taşıyabilirler. En az on yıl görev yapıp Türk Silâhlı Kuvvetlerinden ayrılanlara, istifa veya istifa etmiş sayılmak   suretiyle Türk Silâhlı Kuvvetlerinden ayrılan subay ve astsubaylar gibi; emeklilik  durumunda ise, emekli subay ve astsubaylar gibi silah taşıma ruhsatı verilir.

Bir önceki yazımız olan PARS 4x4 Aracı Tanıtımı başlıklı makalemizde PARS 4x4 Aracı ve PARS 4x4 Aracı Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*