Uzman Çavuş Silah Dilekçesi Nasıl Yazılır ?

Merhaba değerli arkadaşlarım bu konu hususunda birçok soru geliyor ve artık dilekçe örneklerini yayınlama kararı aldım dilekçenin nasıl doldurulduğu hususunda sorularınızı yorumdan sorabilirsiniz memnuniyetle cevaplarım. Dilekçe örneğini aşağıda word dosyası şeklinde paylaştım ordan indirebilirsiniz.

Dilekçe örneğinde bahsedilen “garnizon tabibi” raporu konusunda yanlış uygulamalar bulunmaktadır.

Konu hakkında ilgili yönerge, MY 166-1 şahsi Silah Yönergesi) “garnizon tabibi,yoksa hükümet tabibi” denilmektedir. Bilgisizlikten dolayı bazı arkadaşlarımız çeşitli devlet hastanelerine yada askeri hastanalerine, rapor düzenlenmesi için heyetlere başvurmaktadır.

Hatta yine bilgisizlikten Emniyet Müdürlüklerine dahi başvuru yapanlar vardır.İlgili yönerge (MY166-1 Şahsi Silah Yönergesi) “askerlik şubelerinden alınacak sevkle, garnizon tabibi, yoksa hükümet tabibi” diye açıkça belirtmiştir.

 

Çoğu Askerlik Şubeleri dahi bu uygulamadan haberdar değildir ve şifaen; “askeri hastanesine ya da devlet hastanesine sevke gerek olmadan gidilebileceğini”söylemektedir.

Bu durumda olan şubelerle gerekli görüşmelerimizin sonrasında işlemler düzelmektedir. Zira rapor konusu heyet raporu değildir ve yine yönergede “PSİKOLOJİK, NÖROLOJİK VE FİZİKİ AÇIDAN SİLAH BULUNDURMASINDA VE TAŞIMASINDA SAKINCA YOKTUR” şeklinde olacağını belirtmiştir.

LİNK GÜNCELLENDİ

SİLAH DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan Tatil İzni İptal Edilen Memurun Tur Paketleri Ne Olacak ? başlıklı makalemizde memur tatil iptal, memur tatil kredisi iptal ve memur tatil parası hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*