Uzman Çavuş Maaşları

uzman-cavus-maaslariMerhaba Uzman aday ve Doğu yada Batıya başka yerde görev yapacak meslektaşlarım bu kelimeyi çok arandığının farkındayım Uzman çavuş Maaşları  belkide günde yüzlerce binlerce kez aratılıp  ayrı ayrı sonuçlar çıkıyor acaba hangsi dogru hangisi doğru bilgi veriyor.

Bende size kabaca bir  maaş bilgisi vereceğim hiç kimse size doğu’da şu kadar maaş alırsınız bu kadar maaş alırsınız diye kesin bir şey diyemez.

Neden Diye soracaksınız eminim Şöyle söyleyelim Biliyoruzki Taban Maaş Batı 3500 Tl olarak biliyor. Peki sadece maaşımız bumu doguda yada  batıda Ben biraz dogu hakkında bilgi vereyim sizlere.

Doguda bazı birlik ve alayda şöyle uygulamalar var. Görev başı ücret alınıyor yada Tam doğu 1. bölge 2.bölge geçiyor ise Dogu tazminatı alırsınız..

örnek veriyorum 3500 tl Maaşınız dogu tazminati   o bölgede 1500 tl diyelim komando iseniz 200 tl’de mavi bere parası..

Toplam ne etti 3500 + 1500 + 200 = 5200 Tl ediyor

Ve bunun yanında şöyle şeylerde var kaza içi ve kazan dışı yemek olayı kazan dışı olursa + 700 – 800 arası bir ücret daha yatıyor.

Alacağınız bölge tazminatı Doguya göre degişiyor kimi yerler var 5. bölge olarak geçer ama dogu tazminatı alamazsınız sadece yol eminyetleri yada görev oldukça alırsınız.

Dogu kabaca böyle ortalama olarak 4000 tl ve 6000 tl arasında maaşlar değişiyor ve evli çocuk sahibi olmanızda maaşınızda etkin olaydır.

Ve gelelim batı maaşları batı maaşları yerine göre degişkenlik gösteriyor oda ortalama olarak 3500 – 3800 arası değişiyor.

Diğer bölgelerde hemen hemen batı maaşına yakın alıyor.

Peki sınırda  yapanların maaşı diyeceksiniz. işte o  Çok güzel soru dogu olmayan ama maaşı yüksek yerler var örnek verirsek hatay  gibi illerde yaparsanız sınır olduğundan dolayı yüksek maaş alırsınız..

Aklınıza takılan sorularınız olursa soru gönder butonundan yada yorum olarak bizlere sorabilirsiniz.

Uzman çavuş maaşları kabaca böyledir..

Bir önceki yazımız olan 96/3 Askerlik Tertipleri başlıklı makalemizde 2016 96/3 celp dönemi, 96/3 askerler ve 96/3 celp dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.


8 yorum

    • Her branşın kendine göre ek geliri oluyor. Maaş düşüşü 3500 Tl ‘den aşağı olmaz zaten. Eğerki gittiniz yerde ek gelir görev ücreti olursa buda maaşınıza yansır.

    • Görev yaptığınız yere göre ek gelire göre değişiyor maaşınız. piyade karakuvvetleriy le maaşları karşılaştırmayınız.çünkü her kuvvetin kendine göre geliri vardır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*