Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar

Evet Bu kutsal mesleği  yapıyoruz, yada yapacagız maaşları ne kadar ögrenmek isteyen arkadaşlarımız için en yeni aldıkları maaşları sizlerle paylaşmaya çalışacagım ve şunuda belirteyim maaşları ne kadar yüksek gözuksede  Yaptıgımız yapacagımız görevler öncelikle vatan sevgisi  önüne asla geçemez.

Uzman Çavuş Maaşları 2015 yılında Oyak Kesintisi ve Konut Kesintisi olmak üzere 2300 TL civarındadır bunlara ilaveten Evli Uzman Çavuş’ların maaşları 160 TL aile yardım bildirimi eklenerek 2450 TL olarak görülür Evli ve 1 çocuklu uzman çavuş‘ın maaşı 2510 türk lirası civarındadır.

Uzman Çavuş‘lar Ohal bölge tazminatı ilave olarak alabiliyorlar ortalama 1250 TL civarında olan bu tazminatlarla  3450 TL’i buluyor. Uzman Çavuş‘lar aldıkları brove’ye görede ilave maaş alabiliyorlar, Unsur Komutanlık Maaşı ise 300 TL’dir. Ohal Bölge Tazminatı ile Ohal Bölgesinde Görev Yapan Bekar Bir Uzman Çavuş ‘un Maaşı Oyak ve Konut Kesintisi ile Unsur Komutanlık Maaşı ve Ohal Bölge Tazminatı ile 3750 TL olarak netleşmiştir,

Bunlara İlave Olarak Uzman Çavuş Maaşlarına Aşağıdaki Linkte Tazminatlarla ilgili hazırladığımız sayfayı mutlaka okuyunuz hesaplamalarınızı ona göre yaparsanız daha iyi olur.

 

Sonuç olarak uzman çavuş maaşları 2015 2400 ile 3800 TL arasında değişiyor. Ayrıca son dönemlerde uzman çavuşların maaşlarına yapılacak iyileştirme ile bu fiyatların biraz daha üstüne çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Alımı başlıklı makalemizde deniz kuvvetleri erbas alım, hava kuvvetleri uzman erbas alımı ve kara kuvvetleri uzman erbas alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*