Uzman Çavuş Maaşları ne kadar artacak

Tüm Meslektaşlarımında Merak ettiği Sorulardan 1 tanesi olan  2016 maaşları ne kadar artacak. Maaşlarımız ne olacak bir çok meslektaşımız ve uzman cavuş olmak isteyen arkadaş kardeşlerimiz olacaktır. onlar için araştırdık soruşturduk net bir cevap bulmaya çalıştık..

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Acil Eylem Planının, 3 ay içinde gerçekleştirilecek reformlara ilişkin hususları arasında, Uzman Erbaşlar ile Polislerin ek göstergesinin 2200’den 3000’e çıkarılması ve Polislerin emniyet hizmetleri tazminatlarının %25 oranında artırılması da yer alıyor.

Acil Eylem Planına göre, Uzman Erbaşlar ile Polislerin ek göstergesinin ve Polislerin emniyet hizmetleri tazminatının artırılmasına ilişkin çalışmalar 21 Mart 2016 tarihine kadar sonuçlandırılacak.

Ek gösterge artışı “Polis” ve “Uzman Çavuş”lara ne getirecek? Uzman Erbaş kadrolarında veya Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil çeşitli unvanlardaki kadrolarda görev yapan personelden, 1.Derecede 2200 ek göstergeden yararlananların bu göstergesinin 3000’e yükselmesi durumunda, aylık ücretleri ile emeklilik gaklarında artış olacaktır. Yapılacak düzenlemede 1.Derece dışındaki kadrolar için hangi ek göstergenin belirleneceği konusunda net bilgi olmadığından, buradaki açıklamalarımız sadece 1.Dereceye ilişkin ek göstergenin 2200’den 3000’e çıkarılmasıyla ilgili olacak. Öte yandan, 1.Derece kadroda ek göstergesi 2200 olan emniyet personeli arasında, yükseköğrenim mezunu; emniyet amirleri, başkomiserler, komiserler, komiser yardımcıları da yer alıyor.

Aşağıdaki Tabloda, emekli keseneğine esas aylıkları ile kazanılmış hak aylıkları 1/4 olan ve 30 yıl hizmeti bulunan Uzman Erbaş ve Polis Memurunun, ek göstergelerinin 2200’den 3000’e çıkması halinde, (çalışırken ve emekli olduklarında) 2016 yılının ilk altı ayında mali haklarının nasıl değişeceği bilgilerine yer verilmiştir.

Polis ve Uzman Erbaş ek göstergesi 1.Derecede 3000 olursa Mali Haklar Ek gösterge 2200’den 3000’e çıkarsa

* Aylık Net Maaş 50 TL artar Emekli Aylığı 59 TL artar Emekli İkramiyesi 2.114 TL artar

*2015 yılı sonu enflasyon oranlarına göre 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli ilave zam yapılması durumunda, tablodaki maaş rakamları biraz daha artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Egitime Giderim başlıklı makalemizde 2016 egitime ne zaman giderim ve ne zaman egitime giderim2 hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*