Uzman çavuş maaşları ne kadar

Uzman Çavuş Maaşları, Aldıkları Maaştan ziyade genellikle özlük hakları için mücadele eden Uzman Erbaş ( Uzman Çavuş )’lar Sözleşme, İzin ve diğer özlük hakları için her ne kadar çaba gösterse de uzun yıllardır hiç bir ilerleme kat edilememiştir. Zira Türk Silahlı Kuvvetlerinin hemen hemen tüm kuvvet ve birimlerinde görev yapan uzman çavuşlar çoğu iş gücünü üstlenmiş ve görev bilincini tamamiyle yerine getirmeye her zaman gayret göstermiştir. Bu kadar emeğe ve disipline rağmen özlük hakları bir nevi bilerek kısıtlanmış gibi yinede çabalarından hiç bir zaman boş geçmeden azimle çalışmaktadırlar.

Uzman Çavuş Maaşları

Maaşlarına gelecek olursak, Görev yaptıkları Kuvvet ve birime göre özel tazminatlar içermektedir. Örneğin Amfibi Komando Tugayında görev yapan bir Uzman Çavuş Amfibi Komando Tazminatı almaktadır, Doğuda Görev yapan bir uzman çavuş ise ohal bölge tazminatı almaktadır, Doğu ve Batıya göre görev yaptıkları birliğe göre maaşları değişmektedir. Evli eşi çalışmayan bir Uzman Çavuşun Aldığı Aile yardımı ve çocuk yardımı tek değişmeyen tazminattır.

Uzman Çavuşların Aile yardımı 177.30 TL Çocuk Yardımı ise 45 TL olarak 2015 Temmuz Ayında Belirlenmiştir.

2016 Uzman Çavuş Maaşları ise 2700 TL ile 4500 TL arasında değişmektedir Yukarıda belirttiğimiz kriterler doğrultusunda değişiklik göstermektedir.

Uzman Onbaşı Maaşları ise bu tutarlardan 50 60 TL civarında düşüktür.

Bir önceki yazımız olan Muvazzaf/sözleşmeli astsubaylık için başvuran adayların başvuru koşulları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*