Uzman Çavuş Maaşları 2017

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bünyesinde uzman erbaş ve çavuş olarak çalışmak bir çok kişinin hayali ve bir çok kişinin şuanda yapmakta olduğu şeydir.

Türk ordusunda görev almak çok gurur verici bir olay olduğu gibi çokta tehlikelidir. Ancak bu tehlikeyi bile bile bu uğurda görev almak kolay değildir. İşte bu yiğitlerin bu tehlikeye rağmen seçtikleri bu kutsal mesleğin maddi olarak bedeli nedir onu konuşacağız. Çünkü manevi bedelini hiçbir bedel karşılayamaz.

İşte Uzman Çavuş Maaşları 2017

Kimler uzman çavuş olabilir dersek; mecburi askerlik görevini tamamlamış yada halen asker olup askerde kalmak isteyenler uzman çavuş olabilir. Ayrıca bunun için bir kaç şartta aranmaktadır.

Uzman çavuş olmak isteyenler her zaman merak etmiştirki; bu mesleği yapmak isteyenler ne kadar maaş alır ?

2017 yılı itibariyle bir uzman çavuş göreve başladığı andan itibaren 3 bin TL maaş almaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Bu miktar risksiz olan “batı” diye tabir edilen bölgeler için geçerlidir.

Ancak doğu illerde görev yapan uzman çavuşlar da durum değişiktir. Aslında bu bölgelerde görev yapan uzman çavuşlar için net bir rakam vermek imkansızdır. Çünkü operasyonlara göre bile bu miktar değişebilir. Ek ödenek alabilirler. Ortalama olarak düşünürsek 2017 yılı itibari ile doğu illerde görev yapan bir uzman çavuş 4 bin TL- 5 bin TL gibi bir maaş alacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu ücret çıkılan operasyona hatta görev tazminatına göre değişecektir.

Kısaca Uzman Çavuş Maaşları 2017 maddi olarak oldukça tatmin edici gözükmektedir.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Nasıl Olunur ? başlıklı makalemizde Uzman Çavuş Nasıl olunur ? ve Uzman Çavuş olmak hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*