TSK 2016 YAN ÖDEME KARARNAMESİ

TSK personeline yan ödeme kararnamesinin 9 Mayıs 2016 tarihinde onaylanarak yürürlüğe girmiş olup,  Yan Ödeme Kararnamesinin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtilmiştir.  TSK Personelinin 2016 Yılı Yan Ödeme Kararnamesine ait bilgilere göre;

13181150_10154174585848320_1525296848_n

Komutanlık görevi icra eden, muharip sınıf teğmen ve üsteğmenlere  ilave tazminat olarak,  102 TL,
Komutanlık görevi icra eden, muharip sınıf astsubaylara, 82 TL,

 

Komutanlık görevi icra eden, muharip uzman jandarmalara 71TL,

 

Komutanlık görevi icra eden, muharip sınıf uzman erbaşlara  71TL,

 

Görevli Jandarma subayları, jandarma astsubayları, uzman jandarma ve uzm. erbaşlara aylık;

Subaylara : 280 TL,

Astsubaylara; 380 TL.

 

Uzman Jandarma ve Uzman erbaşlara : 480 TL. verileceği gösterilmiş olup, diğer personelin alacağı ilave tazminat miktarları aşağıdadır.

 

 

 

 

TSK 2016 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi konusunda  Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Genel başkanı Esef Merdoğlu değerlendirmede bulundu.

Esef MERDOĞLu yaptığı açıklama;

 

“Bir ay önce,  Genelkurmay Personel Daire başkanlığı,  malii işler ile 2016 yan ödeme kararnamesi ile ilgili görüştüm. Maliye Başkanı subayımıza; 2015 yılı kararnamesi ile ilgili sorunlar olduğunu,  bu sorunların başında ise,  eşit işe eşit ödeme yapılmadığını anlattım. Ayrıca verilen ek veya yan ödemelerin,  rütbe küçüldükçe azalmasının sakıncalarını da anlattım.  Zira,  geçtiğimiz yıl bu kararname hiç de adil olmamıştı.  Bunu özellikle vurguladım. 
Bu yılki kararname hazırlığını hali hazırda sürdürdüğünü de gördük.  İnşaallah bu yıl içi,  iş güçlüğü ödemelerinin uygulamada, gerçekten işi zor olanların almasını bekliyoruz.  Böyle olmasında vesile olabilirsek,  bundan EMUZDER olarak onur duyacağız.

 

Ayrıca iletişimde bulunduğumuz Askeri kaynaklardan,  Ocak Ayından itibaren geçerli olmak üzere tüm askeri personele % 5 oranında zam yapılacağı bilgisini aldık, gelişmeler oldukça bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan uzman çavuş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


6 yorum

  1. Arkadaş biz terörle mücadele ederken JANDARMANIN canı canda bizimki patlıcan mı? Bu nasıl kararname? Bu kararnameyi hazırlayanlarda elinin ölçüsü yok. Adaleti şaşırmışlar. Allah hidayet versin o kalemi tutanlara o aklı taşıyanlara……

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*