Sözlü Mülakatta Neler Soruluyor

Sözlü Ve Yazılı Mülakatta neler soruluyor Neler çıkacak karşımıza elimizden geldigince çıkabilecek Soruları sizlerle paylacagım arkadaşlar sözlü mülakattan başlayalım öncelikle Sözlü mülakatta komutanların karşısına çıkarken heycan yapmamaya gösterin. Biliyorum aynı şeyleri bizlerde yaşadık heycan yapmayın desekte heycan olacaktır sizlerde de.Arkadşalar öncelike Odaya girdiginizde Tekmil vermeyi unutmayın Açık ve net şekilde konuşmaya çalışın. Sizin konuşmalarınız herzaman ön planda tutulur ve duruşunuz.

Peki Neler Soruyorlar Sizi Tanımak için kendinden bahset tanıt diyor. burdaki amaç konuşmanızı ölçüyorlar. nasıl konuşuyor konuşması nasıl diye.

-Sivildeki Mesleginizi  nedir ?

-Askerligi yapıyorsanız Yaptıgınız yerin Komutanın adı nedir ? alay,tugay Her nerde yapıyorsanız.

-Neden Bu meslegi Seçtin ?

-Bu meslekteki amacın nedir ?

– Kitap okur musun? En son hangi kitabı okudun? Yazarı kimdi?
– Menemen olayı ne zaman ve nasıl gerçekleşti? (Tarihini başka bir olayla karıştırmıştım)
– Türkiye’nin Boğazlarla ilgili yaptığı antlaşmalar nelerdir? (Kronolojik sırayla hepsini saydım)
– Türkiye’nin haritadaki komşularını sayar mısın? (Kuzeydoğuda Gürcistan deyince kuzeyde mi doğuda mı? diye sormuşlardı sükunetimi bozmadan kuzeydoğu demiştim)

-Türkiyenin Son durumu Hakkında bilgi istiyor İşid,pkk vs olaylarla ilgili bilgini ölçüyorlar.

-Laiklik nedir
-Deniz mili ile ilgili bisey
-Deniz sahasi ile ilgili birsey
-Karadenize komsu olan ulkeler
-Doguda olan olaylarla ilgili birkac soru vs.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan EMNİYET VE JANDARMA BİNALARINA SALDIRI! başlıklı makalemizde EMNİYET VE JANDARMA ve EMNİYET VE JANDARMA binalarına saldırı hakkında bilgiler verilmektedir.


4 yorum

  1. Arkadaşlar peki yazılı sınavlar da çıkan soruları nerde bulabilirim ben bir sitede buldum ordaki sorular 2006 yılında yapılan uzman jandarma soruları genelkuktur falan vardı bunla ilgili konu değilde yazılara yapılan soru kitapçıkları paylaşa bilirmisiniz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*