Sözleşmeli Er Yönetmelik Degişti

Sözleşmeli er olmak isteyen adalarımızn yönetmeliklerini iyi bilmesi gerekiyor. Ve Sözleşmeli erler için Er Yönetmelikginde degişiklik yapılmasına dair yönetmelik aşagıda verilmiştir.

 sozlesmeli_erbas_ve_er_yonetmeligi_degisti_h17135

25 Ekim 2015 PAZAR
Resmî Gazete
Sayı : 29513

YÖNETMELİK

Millî Savunma Bakanlığından:
SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 8/6/2011 tarihli ve 27958 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“c) Son olarak verilen de dâhil olmak üzere, kararın kesinleştiği tarihten itibaren geriye doğru son bir yıl içinde toplamda otuz gün ve daha fazla oda hapsi veya hizmet yerini terk etmeme cezasına mahkum olmak veya en son aldığı disiplin cezasından geriye doğru son bir yıl içinde en az iki disiplin amirinden toplam sekiz defa veya daha fazla disiplin cezası almak.”
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
“Yetki devri
EK MADDE 2 – (1) Millî Savunma ve İçişleri Bakanları, sözleşmeli erbaş ve erlerin adi malullük dâhil malullük veya vazife malullüğüne bağlı emeklilik işlemlerine ilişkin onay yetkisini devredebilirler. Yetki devrinin yapılması halinde, bu madde kapsamındaki emeklilik işlemleri yetki devrinin yapıldığı makam tarafından onaylanır.”
MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.


 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuşlar İlk Maaşı Ne Zaman Alıyolar başlıklı makalemizde ilk maa ne zaman uzman, Uzman Çavuşlar ve Uzman Çavuşlar ilk maş hakkında bilgiler verilmektedir.


2 yorum

  1. kara kuvvetler genel komutanlığının internet sitesinden sözleşmeli er olarak başvuru yaptım , yaklaşık 1 ay oldu başvuru yapalı tahminen nezaman olabilir mülakatlar veya kaç ayda bir oluyor mülakatlar ? eğer bir bilginiz varsa bu konu hakkında , en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*