POMEM Eğitim Süresi 2017

Bildiğiniz gibi Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim 6 ay sürüyordu. Yönetmelikte de aynı şekilde POMEM Eğitim Süresi 6 ay olarak belirtiliyordu.

Özellike 15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen veya açığa alınan polislerin sayısının oldukça fazla olmasından dolayı meydana gelen polis açığını doldurmak için 6 Ocak 2017’de yürürlüğe giren yönetmelik değişikliğine göre 6 ay olan bu süre kısaltıldı.

POMEM Eğitim Süresi Kısaltıldı

POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezi yönetmeliğine göre en az 6 ay olan eğitim süresi en az 4 ay olarak değiştirildi. Yani yapılan bu değişiklik ile eğitimler 2 ay azaltılarak 4 aya indirildi.

Şuanda POMEM’de mevcut eğitim alan ve okuyan öğrenciler için de bu yönetmelik geçerlidir. Yani bu öğrenciler de 4 ay eğitim almış olacaklar.

 

İşte Yeni Yönetmelik
6 Ocak 2017 CUMA
Resmi Gazete
Sayı : 29940

İçişleri Bakanlığından:

 

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinde yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“Eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin durumu
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Halen eğitim-öğretime devam etmekte olan öğrenciler için de bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.”
MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

POMEM YAŞ SINIRI

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Akademisi Alımı başlıklı makalemizde 2017 polis akademisi başvuru ve polis alımı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.


1 geri izleme / bildirim

  1. Polis Memuru Eğitim Süresi Kısaldı mı ? - Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Askeri bilgileriUzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Askeri bilgileri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*