Polis Maaşları Ne Kadar ?

Polis memurlarının 1 Kasım seçimlerinin vaatleri arasında yer alan gündem maddelerine göre artmaya müsait olan maaşları bu döneme ne kadar denk gelecek merak konusu olmaya devam ediyor. Polislerin fazlaca yoğun bir şekilde çalışması ve terörizm ile mücadelenin de en üst düzeye çıkması bu dönem içerisinde polislerin maaşlarının artmasına kesin gözle bakılmasını da sağlıyor.

Çıkarılan yasalar ve kanunlar nedeniyle polislerin maaşları artmaya devam edecek mi sorusu da akıllarda olan soru işaretlerinden biri olarak kalmaya devam ediyor. Polis memurları, komiserler, komiser yardımcıları gibi meslekleri icra edenlerin az maaş ile yoğun mesai altında çalışması da bu konuda yapılacak olan yeni uygulamaların önünü bir hayli açmış konumda bulunuyor.

Özel harekata tabi olan polislerin de maaşları terör olaylarının her geçen gün artmasından sonra zirve noktasına çıkarılması da gündeme gelen sıcak konulardan bir tanesi olsa da zaman zaman yapılan zamlar da bunun öncüsü olabilecek nitelikte olarak gözler önüne seriliyor. Eylül ayında polis memurlarına zam gündeme gelecek.

Şuanki Durum ise şöyle:

memur-maaslari-2016-enflasyon-farki-zamli-tam-listejpg

Bir önceki yazımız olan Hangi Belediyeler Zabıta Alımı Yapacak ? 2016 - 2017 başlıklı makalemizde 2016 Yılı Zabıta Alımı Yapacak Belediyeler, 2016 zabıta alımı ve 2017 zabıta alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*