Özel Harekat için mülakat tarihi ve sonuçları açıklandı

Özel harekat sonuçları için açıklama bekleyen 285 bin aday için beklenen duyuru yapıldı. Son aylardın en çok merak edilen konularından birisi olan polis özel harekat sonuçları için beklenen açıklama yapıldı. PÖH mülakat tarihi ve parkuru bilgisinin de yer aldığı özel harekat sonuçları, adayların e-devlet şifreleriyle öğrenilebilecek

Özel harekat sonuçları Polis Akademisiİnternet sitesi aracılığıyla adayların erişimine açıldı. Özel harekat sonuçları için akademinin yapacağı duyuruyu bekleyenler, PÖHmülakat tarihi ve parkur bilgisini de bu sayede öğrenebilecek. İşte merakla beklenen 10 bin polis özel harekat sonuçları ve 2016 resmi parkur bilgisi hakkında detaylar

Polis Akademisi tarafından 10 bin özel harekat polisi alımının yapılacağını duyan yüzbinlerce kişi başvurulara akın etmişti. Yapılan özel harekat polisliği başvurularının ardından adaylar hem sonuçları bekliyorlar hem de mülakat tarihinin hangi güne denk geldiğini merak ediyorlardı.

ÖZEL HAREKAT SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

280 BİN BAŞVURU VAR, 10 BİNİ ALINACAK

İHA muhabirine açıklama yapan Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, 10 bin özel harekat polisi alımı mülakatlarının 19 Aralık’ta yapılacağını duyurdu. Konuyla alakalı detaylı açıklama yapan Gürel, “Polis Akademisi’nin internet üzeriden açtığı başvurular tamamlandı. Yaklaşık 280 bin tane, 18 yaşını bitirmiş, Türk vatandaşı bunlara müracaat ettiler. Önümüzdeki süreçte, 19 Aralık olarak tahmin ediyoruz, spormülakatları, sağlık kurulu raporları ve daha sonrasında sözlü mülakatlarla süreç başlayacak. Eğitimleri de inşallah 2017’nin ilk aylarında Türkiye’nin değişik illerinde Polis Akademisi’nin belirleyeceği okullarda, eğitici kadrosunu biz vereceğiz, bu şekilde eğitimlere başlayacağız” ifadelerini kullandı.

ADAYLARIN ALACAĞI EĞİTİM PROGRAMLARI BELLİ OLDU

Eğitim programlarının toplamda 6 ay süreceğini ifade eden Gürel, “Tabi polislik temel eğitimlerini de POMEM okullarında alacaklar. Bu eğitimleri aldıktan sonra bizim temel olarak tabanca, kısa namlulu silahlar, uzun namlulu silahlar, keskin nişancı tüfekleri; haritacılık, meskun mahal operasyonları, bina operasyonları, ilk yardım kursları bunlarla beraber yoğurduğumuz yaklaşık 24 hafta sürecek bir eğitim programı hazırladık. Bu eğitimlerle inşallah arkadaşlarımızı yeterli düzeye getirip, 1. Bölge illerimizle beraber çalışacağız” diye konuştu.

9 AŞAMALI YETERLİLİK PARKURU ŞEMASI

ÖZEL HAREKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Önceki yıl yapılan polis özel harekat alımlarında, 09 Ekim Cuma günü sonlanan başvurular, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 14 Ekim Çarşamba günü mülakat bilgileri ile birlikte açıklanmıştı.
Bu yılki mülakat bilgileri açıklamasının Özel Harekat Daire Başkanlığı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü tarafından 19 Aralık’a yönelik yapılmasıyla birlikte, tarih konusundaki keşmekeş de ortadan kalkmış oldu.
Mülakatların 19 Aralık’ta başlayacağı düşünülürse, sonuçların önümüzdeki haftanın ilk günlerinde açıklanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Erzurum Askerlik Şubesi Adresleri, Telefon Numaraları başlıklı makalemizde Erzurum Askerlik Şubesi Adresleri ve Telefon Numaraları hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*