Ortaokul Mezunu Uzman Erbaş Olabilirmi?

page_licede-2-uzman-cavus-kacirildi_396236311
 
Bİnlerce arkadaşımızı merak ettigi o soru Ortaokul mezunu birisi uzman erbaş olabilirmi ? İşte o sorunun cevabı Evet olabilir Peki nasıl ne şartarda  olabiliyor. aklınızdaki Soruları konumuzun altından yorum olarak yazabilirsiniz.

J.Gn.K.lığı “KOMANDO UZMAN ERBAŞ” sınıfında sadece Komando ve Özel Hrk.Birliklerinde istihdam edilecek adaylarda askerlik hizmetini J.Gn.K.lığı, K.K.K.lığında “KOMANDO” branşında yapanlarda en az “ORTAOKUL” öğrenim seviyesi aramaktadır. Sınav ve mülakat yok sadece başvuru esnasında sağlam komando uzman erbaş olur sağlık raporu alması ve herhangi bir adli sicil kaydının olmaması gerekir. Terhisine müteakip en geç 2 yıl içinde terhis olanlar ve silah altında olanlardan terhisine en az 5 ay kalanlar başvurabilir.

17.05.2016 Güncelleme

ORTAOKUL MEZUNLARI HALEN ALIMLARI DEVAM EDİYOR.  JANDARMA KOMANDO OLARAK YAPANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

 

NOT: İLKOKUL MEZUNUYSANIZ ARTIK SİZDE UZMAN ÇAVUŞ OLABİLECEKSİNİZ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN ( 06 OCAK 2017 KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEYE GÖRE)

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Uzman erbaşlığa giriş şartları nelerdir? başlıklı makalemizde hava kuvvetleri sıkca sorulan sorular, Hava Kuvvetleri Uzman ve Hava Kuvvetleri Uzman şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


9 yorum

  1. Selamaleykum iyi günler ben 7.sınıf terk im sözleşmeli uzman erbaş olabilir mi yım lütfen bana msj yollayın jandarma komando olarak yaptım 93/3 tertip olarak benim no 0545 877 3128 lütfen bi haber verir misiniz

  2. furkan kardesım bende 2017/2 lojistlık uzman erbaslığa basvurdum 2 hafta önce ama hala sonuclanmadı bende merak edıyorum nasıl oalcak dıye acaba komando olur rapor alırsak jandarma komanda veya asayıs olabılırmıyız ?

  3. Arkadaşlar ben 11.komando tugayından mezun oldum istihkamcıydım şimdi başvuru yaptım normal uzmanlığa ortaokul mezunuyum lise terkim jandarma komando olabilirmiyim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*