Komando Uzman Erbaş olmak

SORU : öncelikle verdiğiz bilgiler için teşekkür ederim askerliğimi komando olarak bitirdim acaba dilekçe yazıp jandarma genel komutanlığına komando uzman erbaş olmak için başvura bilirmiyim

 

Rica edeirm Bilgiler umarım işinize yarayıp Fayda görüyorsunuzdur. Komando uzman erbaş olabilmek için başlıca  Kriterleri var Bunlardan en önemlisi En az lise mezunu olmak ve Askerligini yapıyor yada yapmış olmak.

Eğerki Askerliginizi yapmış ve lise mezunuysanız  Karakuvvetleri komutanlıdgı sitesinden yada Jandarma genel komutanlığı sitesinden Başvurular açıldıgında başvuru yapıp. Sınav ve Fiziki Yeterlilik testinden geçtiginizde Uzman erbaş olabilirsini.

Bir önceki yazımız olan Egitim Yerim Jandarma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 yorum

  1. öncelik le iyi günler dilerim ben askerliğimi komando olarak yaptım ve uzman erbas olur raporumu aldım ama bırlıgım de kı komtanlarım belgelerımı tugaya göndermedigi icin uzman erbas olamadım dılekce yazsam faydası olurmu cunku cok ıstıyorum ve 2015 yılında bıtırdım askerlıgımı orta okul megzunuyum . birliğim de btr olarak görev yaptım btr timi lav oldugu ıcın belgelerım ın yandıgı soylendı ne yapmam gerekıyor ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*