Jandarma’ya Yeni Kıyafet

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığının görevlerinde, rütbelerinde ve üniformalarında bir değişiklik olup olmayacağına yönelik soru üzerine Efkan Ala, rütbelerde bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

 

Ala, ancak rütbelere kimin atanacağına sivil otoritenin karar vereceğini dile getirerek, emniyetteki uygulamanın bu kurumlar için de geçerli olacağını söyledi. Jandarmanın üniformasının değişeceğini bildiren Ala, “Daha sivil bir üniforma olacak. Gelecek yıl jandarma yeni kıyafetiyle görev yapacak.” dedi.

 

Ala, kıyafet çalışmasının bittiğini ancak henüz görme fırsatı bulamadığını söyledi.

 

Polisin silahlarının güçlendirilmesi konusunda bir gelişme olup olmadığına yönelik soru üzerine de Ala, “Poliste de gerçekten terörle mücadele edecek ya da içeride bir saldırı ihtimaline karşı her zaman denge unsuru olabilecek silahlar olmalı. Jandarmada, poliste, Sahil Güvenlik’te, TSK’da, ayrı ayrı Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu silahlar olacak, ağır silahlar da olacak.” diye konuştu.

 

Ala, darbe girişimin yaşandığı gece TBMM’ye ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne MİT’teki düşük menzilli füzeleri yönlendirdiklerini belirterek, uçaklara karşı bu füzelerle ateş edilerek karşılık verildiğini söyledi.

Sosyal Medya’ya Düşen ve Yeni Üniforma olarak belirtilen kıyafetler aşağıdadır. ( RESMİ açıklama yapılmamıştır. Resimler onaylı değildir. )

13882334_1623596847932517_1183148422414943125_n

Bir önceki yazımız olan Harekat ve Planlama Genelkurmay'a Bağlanacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*