Jandarma’ya 25 Binden Fazla Uzman Erbaş Alımı

Daha önce de duyurularını paylaştığımız gibi 2019 yılı 1. dönem uzman erbaş alımı için Nisan ayında başvurular alınmıştı.

Jandarma Genel Komutanlığı, 22 bin uzman erbaş alımı için 40 bin adayı mülakat aşamalarına çağırdı. Ancak 40 bin aday , 22 bin alım için yetmedi ve Jandarma Genel Komutanlığı 2. grup aşaması duyurusunu yayımladı.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada 22 bin uzman erbaş alımı için sayının tamamlanmadığını , yeni askerlik sistemi sonrası asker ihtiyacının arttığını , bu nedenle seçim aşamalarına çağrılmayan adayların da mülakatlara alınacağına yer verildi.

Jandarma uzman erbaş alımında ilk duyuruda 22 bin alım yapılacağına yer verilmişti. Yeni askerlik sistemine geçilmesi ile birlikte 122 bin asker terhis oldu. Askerlerin terhis olması sonrası asker ihtiyacı arttı. Bu nedenle asayiş ve komando uzman erbaş alımında sayı arttırıldı. 

Jandarma Genel Komutanlığı 2019-1 uzman erbaş alımında 3. grup mülakat duyurusu bekleniyor. 3. grup duyurusunun da Ağustos ayı içinde gelmesi ve Eylül ayı ile birlikte adayların seçim aşamalarına alınması bekleniyor. 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir'de Askerlik Yapmak başlıklı makalemizde BALIKESİRDE ASKERLİK hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*