Jandarma Özel Harekat (Jandarma Komando) ve Jandarma Asayiş Alımları Başladı

Jandarma Özel Harekat (Jandarma Komando) ve Jandarma Asayiş Alımları Başladı

Jandarma Özel Harekat (Jandarma Komando) ve Jandarma Asayiş Alımları Başladı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alım duyuruları yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sona eren Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş alımları bitmiş ve yeni bir alım duyurusu daha yayımlandı.

Jandarma Genel Komutanlığı duyuru ettiği 2017/4 sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanı ile Jandarma Komando (Jandarma Özel Harekat) ve Jandarma Emniyet Asayiş alımı yapacağını duyurdu. Peki bu alım ilanına kimler müracaat yapabilir? Başvuracak olan adayların sahibi olacağı özellikler nedir?

Kimler Başvuru Yapabilir

Jandarma Genel Komutanlığı ilan ettiği deklarasyon ile Jandarma Özel Harekat (Jandarma Komando) ve Jandarma Emniyet Asayiş alımı yapacağını duyurdu. Peki bu ilana kimler müracaat edebilir.

Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı olmak
En az lise mezunu olmak

 

Askerlik hizmetini bitirmiş veyahut yapıyor olmak (20 Ağustos 2017’ye kadar bitirmek)
25 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular)
Askerlik terhisi üzerinden 36 ay geçmemiş olmak
164 santimetre’den kısa olmamak
Vücut yapısında ya da her hangi bir yerinde kusuru olmamak
Sıhhat meselesi bulunmamak
Sicili temiz olmak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş alımlarında aranmakta olup başvurular 20 Şubat 2017 tarihinde başladı ve 17 Mart 2017 tarihine kadar başvurular devam edecek. 

Bir önceki yazımız olan Uzman erbaş alımı yaş ve askerlik şartı değişti mi ? başlıklı makalemizde jandarma, jandarma 2017/4 uzman erbaş alımı ve jandarma uzman erbaş alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*