Jandarma mı KKK Uzman erbaş mı seçsem

Soru: merhabalar ben hala askerim 3,5 ayım kaldı bitirmeme ben jandarma uzmanlığa da başvurdum kara kuvvetlerine de başvurdum hangisi daha iyi eğitimleri nasıl bir arkadaşım oldu yani eğitiminde şuan askerden farkımız yok dio beni aydınlatırsanız sevinirim
Cevap:
Sitemize gelen ziyaretçi arkadaşlarımızdan gelen sorulardan 1 tanesi jandarmamı yoksa kkk’mı seçsem. bir zamanlar bende bu ikilenmede kalmıştım.. KKK gidecegin bölümüne göre degişkenlik gösterebiliyor. piyade komando ile diger örnek: avcı , topcu, havancı gibi branşlardakilerle egitimin farklı olur. piyade komando daha agır bir egitimden geçersin. bu komando olanların hepsinde geçerlidir.

Jandarma komando ve asayiş başlarda her 2 gruptakilerde hemen hemen aynı egitimleri alır son aylarda haftalarda diyelim 2 branşta kendine göre egitimlere ayrılır. komando egitimleri biraz daha zordur. Askerligine 3.5 ay kalmış ve pes etmeyerek başvuru yapmışsın Bu egitimlerden zor yada kolay diye vazgeçme. Yeterki azim olsun.

Bir önceki yazımız olan Atama ne zaman olacak başlıklı makalemizde Atama ne zaman, Atama ne zaman jandarma ve Atama ne zaman yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*