Jandarma 2017/4 Uzman Erbaş ( Çavuş ) Alımı Devam Ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı 20 Ocak 2017 tarihli yaptığı ilanında bünyesinde bulunan personel ihtiyacı için sözleşmeli olarak uzman erbaş alımı gerçekleştirecek. İlan devlet personel başkanlığı tarafından yapılmış olup lise mezunu ve yurtdışındaki eşiti okullardan mezun olmuş olmak koşulu aranacaktır. Bunun dışında, 01 Ocak 2017 tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş koşulu aranacak. Alımlar, Jandarma Komando ile Jandarma Emniyet ve Asayiş birliklerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Uzman Erbaş statüsünde yapılacaktır. 

 

Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

 
Jandarma Genel Komutanlığı alacağı sözleşmeli uzman erbaş adaylarından, en az lise mezunu ve eşiti okullardan mezun veya ülke dışındaki eşiti okullardan mezun olmuş olmak, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, düzeltilmiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç sene görev yapmış, müteakip kontrat müddetleri içerisinde ve başvuru yapılan sene ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak, Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç seneden fazla müddet geçmemiş olmak, tüm imtihanları geçen adaylar için gönderildikleri hastaneden Komando Uzman Erbaş olu veya Uzman erbaş olur kayıtlı sıhhat raporu almış olmak, en az 164 santimetre boyunda olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uygun olmak, Boy uzunluğu çıplak ayak ile ve ağırlık ise spor şortu veya eşofman ile ölçülür, güvenlik soruşturması pozitif olmak, herhangi bir cezası bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Ağustos 2017 tarihine kadar terhis olabilecek vaziyette olmak, yasaya aykırı davranışları benimsememiş olmak koşulları aranacaktır. Müracaat onaylanan adaylar, Müracaat İmtihanlar kayıt kabul işlemleri sırasında adaylardan istenilen bilgi, doküman ve diğer yükümlülüklerin tam doğru olarak yerine getirilmesi istenmektedir.

 

Müracaatlar ne vakit ve nereye yapılacak ?

Müracaatta bulunacak olan adaylar, 20 Şubat 2017 tarihi ile 17 Mart 2017 tarihleri arasında müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Müracaatlar için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan 2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı. başlıklı makalemizde Ortaokul mezunlarına uzman çavuş hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*