İstifa eden uzman çavuş nasıl döner?

İstifa eden uzman çavuş nasıl döner?

Sorusunun cevabı tamamen o dönemin şartları ile bağlantılı bir olaydır. Eğer hükümet bu konuda bir açık görürse ve ciddi şekilde ihtiyaç duyarlarsa bu istifa eden askerler geri döner. Bunun için yapmaları gerekenler bu konuda bir kanun çıkmasını beklemektir. Eğer hükümet ciddi bir açık pozisyon görürse o zaman yeni bir düzenlemeyi meclisten geçirirler ve bu düzenleme ile birçok istifa eden asker geri döner.

Bunun için yapmaları gereken birkaç şey bulunmaktadır. Eğer kanun tasarısı meclisten geçerse ve belli yükümlülükleri yoksa yani belli tarihten sonra istifa edenler gibi ifadeler yoksa yapması gereken çok basittir. Sadece Genelkurmay Başkanlığına bir dilekçe yazacak v bu dilekçede je zaman nasıl niçin ve hangi tarihte istifa ettiğine dair belli düzeyde bir yazı kaleme alacak ve kabul edilirse eski kurumuna dönüp işe başlama şansı yakalarlar.

Bir önceki yazımız olan Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Olma Şartları Nelerdir ? başlıklı makalemizde kara kuvvetleri uzman çavuş alımı, Uzman Çavuş olmak ve uzman çavuş şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*