İlkokul Mezunu Uzman Çavuşluk Gerçeği

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Uzmanasker.com olarak bir haftadır on binlerce mail ve mesaj almaktayız. Gerek facebook grubumuz gerekse internet sitemiz üzerinden gelen soruların %99’u ilkokul mezunu uzman çavuşluk hakkında. Bizde bu konuya açıklık getirmek istedik ve bu yazıyı hazırladık.

Hepimizin bildiği gibi 681 sayılı kanun hükmünde kararname’de değişikliğe gidilmişti. Ancak bu nokta da kafa karıştıran bir detay var şimdi eski kararname ile yenisini bir karşılaştıralım.

Yukarıda ki eski ve yeni hallerine baktığımızda ikisinde de ilkokul mezunu maddesinin aynı olduğunu görebilmekteyiz. Yani bu değişikliğin yapılmasının nedeni Genelkurmaylık’ta olan yetkilerin Milli Savunma Bakanlığına devri yüzünden gerçekleştiğidir.

Yani eski durum ile yeni durum aynıdır ve şuan için ilköğretim mezunu uzman erbaş alımı yapılmamaktadır. 

NOT: Ancak ülkemizin içinde bulunduğu vaziyet nedeni ile uzman erbaş sayısının arttırılması gündeme gelebileceği konuşuluyor. Yani yukarıdaki maddeye tekrar baktığımızda; Kuvvet Komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanı ihtiyaç durumunda ilkokul mezunu uzman erbaş alımı için karar verebilirler.

İlkokul mezunları için uzman erbaş alımının açılabileceği konuşuluyor. Eğer yukarıda bahsettiğimiz komutanlardan biri ilkokul mezunu uzman erbaş alımı yapmaya karar verirse sizlere gerek internet sitemizden gerekse facebook sayfamızdan duyuracağız.

 

GÜNCEL UZMAN ERBAŞ ALIM ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 2017 İşsizlik Maaşı 1411 Liraya Yükseltildi. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*