İlkokul Mezunu Uzman Çavuş Alımı Devam Ediyor.

Bir çok kişinin beklediği 2017/2 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başladı. Uzman Erbaşlık Lojistik Branşlı alım için aşağıdaki linkten başvurbilirsiniz.

 

2017 / 2 Yılı Sözleşmeli Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Başvuru İşlemi TIKLAYINIZ

 

Başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim (8 yıllık) ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (16 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar). Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman
Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

 

AYRINTILI BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Hava Harp Okuluna Nasıl Girilir ? Şartları Nelerdir ? başlıklı makalemizde Havacı Subay Olmak hakkında bilgiler verilmektedir.


3 yorum

  1. Lojistik alımda kalfalık belgem var ama henüz elime geçmedi okuldan olduğuna dair ıslak imzalı bi berge alsam kabul olurmu lütfen yardımcı olun ayrıca elektrik bölümü mezunuyum uygulama sınavı zor olur mu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*