Gönüllü olarak yapmak istiyorum

komutanlarım öncelikle saygılar 2013 yaz aylarında terhis oldum 2016 yaz ortasında falan 3 yılım doluyor tekrar silah altına alınmak istiyorum uzman çavuş bordobereli veya hangi sınıfa dahil olabilirim bilmiyorum aydınlatabilirmisiniz beni İzmir de muhafız olarak yaptım askerliğimi sözleşmeli yada sonradan subaylığa başvura bilirmiyim tanıdık binbaşı var yardımcı olabilirimi bana lise terk mezunuyum yada açık liseye kayıt yaptırıp başvura bilirmiyim. Her kafadan bi ses çıkıyo yok kolunda kesik var yok lise mezunu değilsin falanlar filanlar. Size bişey diimmi komutanım kolumu kestim die okulumu bıraktım die benliğimi kaybetmedim hiç bir zaman içimde bi aşk ben bu işi yapmak istiyorum yardımcı olun..

 

Merhaba kardeşim uzman erbaş olma şartları vardır bunlardan 2 tanesi lise mezunu olmak ve askerligin yapmış olmak.. Sözleşmeli er’liğe başvuru yapabilirsin. lakin kolunda izler aşırı belirgin degildir umarım. . Sözleşmeli er’likte 3 yıl kaldıktan sonrada uzman erbaşlığa geçiş yapabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Askerlik Durum Belgesi Sorgulama başlıklı makalemizde askerlik durum belgesi, askerlik durum belgesi alma ve askerlik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*