Yapılandırmada 2.şans

Yapılandırmada 2.şans

Maliye Bakanı Sn. Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında 2016 yılı Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim taksitlerini ödeyemeyen  ve bu nedenle Kanunun getirdiği taksitlendirme  haklarını kaybedenlere ikinci bir şans geldiğini açıkladı. Bakan Ağbal, bu nedenle haklarını kaybedenlerin, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabileceklerini belirtti.

Yapılandırmada 2.şans ile ilgili görsel sonucu

Yani yapılan açıklama ile borçlarını yapılandıran ancak ödeme süresinde ödeyemeyen vatandaşların yapılandırmaları devam etmektedir. Yapılandırılmış borçlar ve yapılandırma işleminin devam etmesi için mayıs ayı sonuna kadar bir taksit yatırmaları yeterlidir. Bazı vatandaşlarımız, geçen Kasım ve Aralık aylarında ödenecek tutarları farklı nedenlerle ödeyememiş sürenin uzatılması için yoğun talepte bulunmuşlardı.

Hükümet olarak yaptığımız değerlendirmede, böyle bir uzatmanın uygun olacağı tesbit edildi. Yeniden yapılandırma kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci bir şans tanıyoruz. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yaparlarsa taksitlendirme devam edecek.

Bakan Ağbal ‘’Taksitlerini düzenli ödeyen vatandaşlarımızın da vergi bakımından Ocak ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından ise Şubat ve Nisan aylarında ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme sürelerini faiz uygulamadan uzattık. Bundan sonraki taksitlendirmenin tüm taksitlerini 4’er ay uzattık. Yani Ocak ayında yapılması gereken ödemeler Mayıs ayında, Şubat ayında yapılması gerekenler Haziranda ve izleyen her taksit bu şekilde 4 ay ileri tarihte ödenebilecek. 

 

 

Bir önceki yazımız olan ATA AÖF Sınavları ve Sonuçları Ne Zaman ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*