Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ

Milli Savunma Bakanlığı’nın sitesinde duyurulduğu üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı yapılacaktır.

Detaylar aşağıdadır:


1. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Sözleşmeli Erlerden Uzman Erbaşlığa Geçiş sınavına girecek adayların sınav çağrı ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacaktır.
3. Başvuruda bulunan adaylardan seçim aşaması faaliyetlerine çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
4. Seçim aşaması faaliyetleri;
    a. Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri
    b. Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)
    c. Fiziki yeterlilik testi (Şınav, Mekik ve 1500m koşu)
    ç. Mülakat
    d. Uygulama Sınavları
    e. Yüzme Sınavları (Sadece Kurbağa adam tercihi olan adaylar için)
    f. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
5. Başvuru kılavuzunun; “Adaylar eğitim ve mesleklerine göre en çok beş tercih yapacaktır.” hükmüne rağmen bazı adayların 5 ‘den fazla tercih yaptığı tespit edilmiştir. Söz konusu adaylar, evrak kabul aşamasında tercihlerini en fazla 5 tercih olacak şekilde tekrar düzenleyerek dilekçe ile teslim edeceklerdir.
6. Tüm adayların sınavlara gelirken fiziki yeterlilik testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
7. Kurbağa adam tercihi olan adayların yüzme testi ikinci gün Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
8. Adaylar, uygulama sınavı olan her tercih için ayrı sınava gireceklerdir.
9. Seçim aşaması faaliyetleri 1-2 gün sürebilecektir.
10. Hafta sonlarına ve 13 Eylül 2019 tarihine sınav planlanmamıştır.
11. Adayların sınavlara gelirken, Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de getirmeleri gerekmektedir.
12. Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) alınan olumlu sağlık raporu ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
13. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asıllarını teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
14. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir.
15. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
16. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
17. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
18. MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınavlar süresince adaylara bir öğün sıcak yemek ve su ikramında bulunulacaktır.
19. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…
20. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer) : 0 (312) 319 43 67

Bir önceki yazımız olan Bilecik'te Askerlik Yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*