Çalışan Annelere Müjde! 1500 Lira Ücret alacaklar.

Çalışan Annelere Müjde! 1500 Lira Ücret alacaklar.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan anneye destek vermeye devam ediyor. Bilindiği gibi memur olup çalışan annelere eşinin de memur statüsünde çalışması ile belirli sürelere kadar izin verilmekte ve pek çok hak tanınmaktadır. Şimdi bu hakkında işçi statüsünde çalışmakta olan annelere de verilmesi planlanıyor. Çalışan anneye ücret verilmesi konusunda çalışma ilk olarak Antalya, İzmir ve Bursa şehirlerinde yapıldı. Şimdi aynı proje Ankara ve İstanbul şehirleri içinde yapılacak. Toplam 5 bin farklı anneye aylık olarak bin 500 lira ücretin ödenmesi bekleniyor. İşte yararlanmak için gerekenler :

Buna göre çalışan anneye bin 500 lira ücret verilecek ancak bu ücreti alabilmek için annenin işçi statüsünde çalışıyor olması ve asgari ücret tutarının iki katından daha fazla maaş almıyor olması gerekmektedir.

Yine annenin çocuğunun 0 ile 2 yaş arasında olması gerekmekte olup bakıcı çalıştırması , bakıcının uzaktan bir akrabasının olmaması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan annelere İstanbul’da 3 bin 500 anneye ve Ankara’da bin 500 anneye aylık olarak bin 500 lira ücret verilecek. Ayrıca bakıcının da 18 yaşından büyük ve ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lise Mezunu Uzman Çavuşlara Astsubaylık Hakkı Geldi. başlıklı makalemizde Lise Mezunu Uzman Çavuşlara Astsubaylık Hakkı hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*