Bordo Bereli olmak için son aşama

Bordo Bereli olmak için son aşama

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) askeri açıdan güçlendirilmesi ve eksiksiz bir noktaya getirilmesi için çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük eksikliği ise personel sayısının yetersiz olması bu yüzden Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından personel ihtiyacının tedarik edilmesi için alımlar gerçekleştiriliyor.

Milli Savunma Bakanlığı öncelikle Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın personel ihtiyacının giderilmesi için alımlar başlattı. Bu manada evvelce Bordo Bereli olamayan sivil yurttaşlar yeni tertip etme ile beraber Bordo Bereli olma müracaatında bulunabildi.

Gerçekleştirilen bu müracaatlar sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri’nin subay ihtiyacının giderilmesi emeli çerçevesinde fiziki şartları sağlayan bin 450 subay adayı mülakata tabi tutuldu. Subay adaylarının bin 402 kişinin mülakatları ise bitirmiş bulunuyor. Mülakata girmeyen adaylar ise önümüzdeki günlerde mülakata çağrılacaklar.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçen ay gerçekleştirilen mülakat sonrasında ise bin 236 aday başarılı oldu. Komutanlık için sözleşmeli er olarak alınacak kişilerin mülakatlarına ise devam ediliyor. 16 bin 957 kişi mülakata alındı fakat yalnızca bin 818 kişi mülakatı geçebildi.

Kara Kuvvetleri2nin personel açığının giderilmesi için ise gerçekleştirilen mülakatlar 17 Şubat tarihinde bitecek. Bu kapsam mülakata çağrılan 240 adaydan ise 172 kişi ihtiyaç duyulan şartları sağlayabildi.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kuvvetleri 2017 Yılı Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Mülakat Çağrı İlanı Açıklandı. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*