Bekçi Nasıl Olunur ?

Bekçi Nasıl Olunur ?

Bildiğiniz gibi bekçilik mesleği geri döndü ve bekçilikle ilgili yönetmelikte düzenleme gidildi. Bekçi Yönetmelikleri İçin Tıklayın.

Bekçi olmak için her şehirde ayrı ayrı açılan bekçiiş ilanlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu ilanları sitemizde güncel olarak paylaşıyoruz ancak daha çabuk haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Tabiki hangi şehir olursa olsun bekçi olmanın bazı şartları vardır.

Bekçi Nasıl Olunur ? ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

a) Türk vatandaşı olmak,

b) İlkokulu bitirmiş olmak,www.uzmanasker.com’dan ARAKLANMIŞTIR.

c) Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak, (30 yaşından yukarı olmamak kaydı asıl aday listesine girmiş olan istekliler için bekçiliğe giriş sınavı için verilen dilekçenin Valilik / Kaymakamlıklar tarafından İl / İlçe Emniyet Müdürlüklerine / Amirliklerine havale olduğu tarih; yedek aday listesine giren istekliler için adaylığa tayin tarihi göz önüne alınarak hesaplanır.)

d) Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla tevsik edilmiş olmak,

e) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

f) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’nci maddesindeki şartları taşımak,

g) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

h) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,

2017 Bekçi Maaşları İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yönetmelikleri başlıklı makalemizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi Çalışma Yönetmeliği ve Çarşı ve Mahalle Bekçisi Giriş Yönetmeliği hakkında bilgiler verilmektedir.


1 geri izleme / bildirim

  1. Çarşı ve Mahalle Bekçi Maaşları 2017 - Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Askeri bilgileri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*