Ataması Olan Uzman Erbaş Adayları

ATAMASI OLAN KARDEŞLERİMİN DİKKATİNE !!
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, ataması bugün gerçekleşen bütün kardeşlerime tekrar hayırlı uğurlu olsun. Ataması olmayan ve bekleyen kardeşlerimede Allah sabırlar versin. Üzülmeyin rabbim ne eylerse hayırlısını eyler. Vardır bunda da bir hayır deyip bir sonraki açıklamada umarım bu mutlu duyguyu hepberaber sizlerle de yaşarız.
Dün şehit olan kardeşim devrem hepimizin ciğerine ateş saldı.. Allah mekanıni cennet eylesin kardeşim devremm.. Şehidimize Cenab- I haktan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Rahat uyu şehidim kanın yerde kalmayacak. Mücadelemiz son nefes son nefer son damla kana kadar olacaktır.
Gelelim ataması olan kardeşlerimizin noter işlemlerine..
Izmir yenifoçaya giderken yanınızda götürmeniz gereken evrak listesi atama sayfanızda bulunmaktadır. Öncelikli olarak bağlı bulunduğunuz, ikamet ettiğiniz Il jandarmaya giderek noter işlemleri için Il jandarma personeli tarafından aranıyorsunuz. Ve sizden evraklarla beraber il jandarmaya gelmeniz isteniyor. Noter işlemleri ve Il jandarma tarafından onaylanan evraklar ile kurs için hazır hâle getiriliyorsunuz.

Bu belgeleri asılları ile beraber götürmeniz gerekiyor. Il jandarma tarafından aslü gibidir mührü ile onaylanacak.
Il jandarma tarafından sizlere Noter Senedi Örneği veriliyor. O belge ile en yakın notere gidip noterde işlemlerinizi hallediyorsunuz. Noterden size verilen makbuzu muhakkak alınız. Ben 58 lira 73 kuruş ödemiştim bu işlemler için..Daha sonra tekrar Il jandarmaya giderek işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.
EVRAK LİSTESİ
* 3 Adet Kimlik Fotokopisi
* 3 Adet Terhis Belgesi Fotokopisi
* 3 Adet Çavuş diploması Fotokopisi ( varsa )
* 3 Adet Lise Diploması Fotokopisi
KURSA GİDERKEN YANINIZDA GÖTÜRMENİZ
GEREKEN EŞYA VE MALZEMELER

* Bol miktarda çorap ve iç çamaşırı
* Spor ayakkabı
* Duş ve Traş malzemeleri
* Kişisel bakım malzemeleriniz ( roll on, parfüm , el ve yüz kremi , traş sonrası balsam, traş köpüğü v.s )
*En büyük boy valiz. ( Çok lazım olacak. )
* Alaya giderken yanınızda en az 500 – 750 tl
arası para olsun eşofman takımı ve diğer
ihtiyaçlarınız için çok lazım olacak.
Şimdilik bu kadar arkadaşlar, Soru görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilir. Bu paylaşım altından bizlere ulaşabilirsininiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder iyi günler ve esenlikler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Kursta Telefon kullanımı başlıklı makalemizde Kursta Telefon, Kursta Telefon kullanımı ve Kursta Telefon kullanımı serbestmi hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*