Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Askerlik durum Belgesi Nedir ? Ne işe yarar ?

Askerlik durum belgesi daha çok bir iş yerine girerken yada başvuru yaparken Sizden istenen belgelerden 1 tanesidir. Peki bu ne iş yarıyor  Sizden istenilen askerlik durum belgesi asker’likle ilgili bir baglantınız varmı ? tecillimisiniz yoksa askerlik süreniz bittimi Diye bilinen belgedir.

askerlik-durum-belgesi-3

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama;

Askerlik durum belgesini E-devlet internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz.barkodlu belgenizi diğer kurum ve kuruluşlar ile paylaşabilirsiniz. Belgeyi verdiğiniz kurum ise, “Askerlik Durum Belgesi Doğrulama” hizmetini kullanarak verilen belgenin gerçekliğini kolayca kontrol edebilir.

Dipnot: Bu askerlik durum belgesini sadece askerlikle ilgili baglantısı kalmamış kişiler yapabilir. tecilli vs kişiler askerlik şubelerinden alabilirler.

E-devlet kapısı internet sitesi üzerinden sorgulayabilir ve çıktısını alabilirsiniz. E-devlet kapısı daha iyi hizmet verebilmek için askerlik durum sorgulaması yenilenmiş olup daha kolayca taslak halinde alabilirsin.

Bir önceki yazımız olan komando başlıklı makalemizde 2 kilo eksigim var, egirdir 2 kilo eksik var ve komando uzman cavus hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*