Askere Özel Yasa

TBMM GENEL KURULU, TBMM BASKANVEKILI MERAL AKSENER BASKANLIGINDA TOPLANDI. TBMM BASKANVEKILI AKSENER, BASKANLIK DIVANI OLUSMADIGI GEREKCESIYLE GENEL KURULU KAPATTI. (ANADOLU AJANSI - ZEKERIYA ALBAYRAK) (20090324)
TBMM’ye gönderilen yeni tasarıya göre askerlere özel yeni bir yasa geliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen askerlere yönelik yeni tasarı meclise gönderildi.

Milli Savunma Bakanlığı yeni bir düzenlemeye gitti ve TSK personeli olan kişiler hakkında yeni bir tasarı düzenledi. Oluşturulan tasarı hemen TBMM başkanlığına iletildi. Tasarıda; ”Y.A.Ş. tarafından karar alındığı ve hizmet süresinin dolduğu halde nitelikleri itibariyle yaş haddi altmış (60) olan albayların görevini bırakması ile ilgili esaslar ve yeni kanunlar yer alıyor. Bunun haricinde birde TSK’nın günlük olarak vegeniş zamanlı ihtiyaçların karşılanması ile alakalı esasların düzenlenmesi.” gibi yeni maddeler yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde aynı tasarı ve benzer yasalar Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personelleri içinde gelmişti. Şimdi ise tüm gözler meclis başkanlığında. Eğer bu konuyu gündeme getirebilirse tartışılacak ve yeni kanunlar gözden geçirilerek askeri personellere dair yeni tasarılar ortaya çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Astsubaylıktan Belediye'ye Geçiş başlıklı makalemizde astsubay, Astsubay belediye ve astsubaylıktan belediyelere nasıl geçilir hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*