Askere Gidecekler İçin Tavsiyeler

Tekrar Merhaba; askere gidecekleri ilgilendiren her şeyi, askere gidecekler için “askere gidecekler için detaylı bilgi” konumuzda bahsetmiştik.

Şimdi ise askere gideceklerin işine yarayacak, askerlik hayatını kolaylaştıracak bilgilerle devam ediyoruz.

1- Traş

Askerde istisnasız her gün traş olunur. Buda traş konusunu en önemli konulardan biri haline getirir. Öncelikle şunu belirtelim, özellikle acemi birliğinde traş malzemesi olarak orta kalitede ürünler kullanın. Ne en kaliteli ne de en dandik malzemeyi kullanın. Ne kadar kaliteli ise bilin ki, o ürün ertesi gün olmaya bilir.

2- Bot

Sürekli sizinle olacak olan can yoldaşınız, BOTLAR. Öncelikle bot alırken mutlaka 1 numara büyük alın ve yanınızda mevsime göre keçe veya silikon tabanlık bulundurun. Kışlada her rütbelinin gözü mutlaka botunuzda olacaktır. Bu nedenle her akşam yatmadan mutlaka boyayın. Ayrıca botlarınızı korumanızda önemli unsurlardan biridir. Sabah uyandığınızda yepyeni gıcır gıcır botlarınızın yerine eski botlar bulabilirsiniz. Mutlaka bot kilidi götürün. Ama herkesin kullandığı kilitlerden sakın kullanmayın. Malesef bazıları birbirini açmakta.

3-Kep

Kepinize kavuştuğunuz an içine adınızı hemen yazın. Kepinizi sakın yanınızdan ayırmayın. Kafanızda kepsiz bir rütbeliye yakalanmak istemezsiniz.

4- İç Çamaşırlar

Gittiğinizde size ordu tarafından iç çamaşırı verilecektir. Ancak iç çamaşırı asla yetmez. Yanınızda fazladan iç çamaşırı götürmekte fayda var. Haki yeşil renkte!

 

Bir önceki yazımız olan 96/4 Acemi Birliği Sorgulama başlıklı makalemizde 96/4 acemi, 96/4 acemi birliği ve 96/4 askerlik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*