Askerde Hafta Sonu Çarşı İzni

En çok Sorulardan birisi olan askere yeni gidecek kardeşlerimizin merak ettigi bir soruyu sizler için cevaplayacagız. Askerlik deyince psikolojikmen biraz hüzün ve  üzüntü oluyor bazı arkadaşlarımızda ama Hafta sonu çarşı izinleri oldugundan dolayı asker kardeş ve arkadaşlarımız sevdikleriyle ve arkadaşlarıyla gezip eglenerek stres atıyor.

Askere yeni gidecek arkadaşların merak ettigi şu  gittigim yerde hafta sonu çarşıya çıkabilecekmiyim. yada nasıl olacak kac saat yada hafta sonu 2 gün çıkabilecekmiyim gibi sorular geliyor sitemize. Askerlerin bulundugu bölgeye göre degişmektedir. dogu ve güneydogu bölgeleri haricinde Er ve erbaşlar hafta sonları cumartesi veya pazar günleri olmak üzere haftada 1 gün  Komutanına baglı bazen 2 gün çıkabiliyor..

Peki dogu veya güney dogudakiler nasıl diyenler için  bulundugun yere göre degişiyor bazen hiç çıkamıyorlar bazen 4-5 ayda bir olabiliyor bu süre. Ve son zamanlardaki olaydan sonra çarşı izinleri yok denecek kadar azdır..

Kritik bölgelerde çarşıya cıkmanın zor oldugunu sizlerde azda olsa tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu yüzden askeriye içinde Eglenmeye stres atmaya calışmalısınız.. en azından kendinizi psikolojikmen yenilmeyin Herşeyin başı sabırdır.

Bir önceki yazımız olan silah dilekçesi başlıklı makalemizde silah alma dilekcesi ve uzman cavuş dilekce hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*