Ameliyat oldum İz var

SORU: ameliyat oldum 18 yaşında 3veya 4 cm kadarında bir iz sıkıntı olurmu lise mezunuyum sıkıntı olur diye üniversiteye gitmeyi düşünüyorum asker olmak tek kaideem

CEVAP: öncelikle geçmiş olsun kardeşim.  Ön saglıkta  yada saglık raporu almaya gittiginde soruyorlar varmı diye. Egerki ciddi bir ameliyat degilse ve aşırı belli olmuyorsa Sorun olacagını sanmıyorum ameliyat izinin.

Bir önceki yazımız olan uzman çavuş olabilmenin yolları başlıklı makalemizde Uzman Çavuş, uzman çavuş olabilme yolları ve uzman çavuş ortakul mezunu hakkında bilgiler verilmektedir.


5 yorum

  1. Ben lise zamanım da bi maç yaptım sonra yere düştüm el bileğimde skafoid kemiğim kırıldı. Anlamadım kemiğimin kırıldığını aradan biraz vakit geçti ameliyat yaptı doktorlar şimdi elimde titanyum paslanmaz vida var 2 cm uzunluğun da 3.5 mm kalınlığında ben ölene kadar bende duracak elimide sıkıntı olmayacak şekilde kullanıyorum yara izide 5 cm onada lazer yaptırdım fazla belli değil. şimdi konuya gelecek olursak 19 yaşındayım askerlik muayenesi oldum uzman çavuş olmayı düşünüyorum meslek yüksek okulu terkim. Cevaplamanızı istediğim önemli bi soru.

    • Guzel soru kardeşim kesin bir. Cevap veremiyorum neden diyeceksin. Doktorlar muayene ediyor onların kararı ne olur bilmedigim icin birsey diyemiyorum. Gene kabaca ameliyay izi vd olmayacak deniliyor. Kurallarda. En az lise mezunu olmak ve askerligini yapiyor olmak yada yapmış olmak şartı var uzman erbaş olabilmek icin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*