Açık Lise Okuyanlar Uzman Erbaş Olabilir mi ?

06 Ocak 2017’de resmi gazetede yayınlanan 681 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre ilkokul mezunları uzman onbaşı veya uzman çavuş olabilecekler. Yani artık açık lisede okuyorsanız uzman olabilme yolunuz açıldı.

Açık Lise’de Okuyanlar Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş olabilecek.

 

MADDE 65- 3269 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“EK MADDE 1- İlköğretim mezunlarından ihtiyaç duyulacak özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda çok üstün başarı belgesi alanlar; kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararı ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz.”

Bir önceki yazımız olan 2017 KHK ile İlkokul Mezunlarına Uzman Çavuşluk Yolu Açıldı başlıklı makalemizde 2017 uzman çavuş ilkokul ve KHK ilkokul uzman çavuş hakkında bilgiler verilmektedir.


3 yorum

  1. Selamın aleykum ben 18 yaşındayım lise 3te okulu bırakmak zorunda kaldım ve gek hayalim uzman cavus olabilmek.Simdi ben lis 3 ve 4’ü açık lisede okuyup 20 yaşına geldiğim zaman uzmanlığa başvuru yapsam uzman cavus olabilirmiyim lütfen yardım edin 🙏
    Teşekkür ederim 😊

    • Selamın aleykum ben 18 yaşındayım lise 3te okulu bırakmak zorunda kaldım ve gek hayalim uzman cavus olabilmek.Simdi ben lis 3 ve 4’ü açık lisede okuyup 20 yaşına geldiğim zaman uzmanlığa başvuru yapsam uzman cavus olabilirmiyim lütfen yardım edin 🙏
      Teşekkür ederim 😊

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*