96/3 Askerlik Yerleri

Ağustor 2016 celp döneminde askere alınacak olan 1996/3 tertipler için, aşağıdaki bilgiler ile askerlik sorgulama hakkındaki aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

2016 yılının 3.celp dönemi asker alımlarına kısa bir süre kaldı. 2016 Ağustos ayı celp dönemi olan yani 96/3 tertip olarak acemi birliğine teslim olacak olan asker adaylarının acemi birliği yerlerinin açıklanması, ardından sülüs belgelerini almaları ile birlikte acemi birliklerine Ağustos ayında teslim olmaya başlayacaklardır.

96-2 Tertip olarak Mayıs ayı askerlerinin askerlik yerleri 15 Nisan günü açıklanmıştı. 96/3 Tertip olarak ağustos ayı celbinde askere olacak adayların acemi birlikleri Temmuz ayı içinde açıklanması beklenmektedir.

96 3 askerlik

96/3 Askerlik Sorgulama işlemi nasıl yapılır ?

96/3 Acemi Birliği Sorgulama işlemi için öncelikle Ptt şubelerinden alacağınız kişisel e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresini alan asker adayları, Temmuz ayı içerisinde acemi birliği sorgulama işlemini yapabilmek için e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, sağ tarafta bulunan Sorgulamalar kategorisinin altında bulunan Asal başlığı altından, sevk edilecekleri acemi birliğini öğrenebilirler.

Acemi birliğini öğrenemeyen asker adayları için alt kısımda bulunan yorum kısmını kullanarak sorularını sorabilir ve adayların sormuş oldukları soru ve cevaplara bakabilirler. 96/3 Askerlik Sorgulama işlemi temmuz ayı içerisinde açıklanacaktır. 96-3 Tertip olarak askere gidecek olan asker adayları bu konu altından da birbirleri ile tanışabilirler. 1996-3 Askerlik Sorgulama işlemi aktif hale geldiğinde siz değerli 96-3 Ağustos ayı askerlerine web sayfamız üzerinden duyuracağız.

96/3 Askerlik Yerleri

Temmuz ayında açıklanması beklenen 96-3 askerlik yerleri kesin tarihi henüz belli değil ancak 15 Temmuz gibi açılanacak diyebiliriz. Askerlik sorgulama işleminizi o tarih itibari ile E-Devlet Askerlik Sorgulama kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizdeki diğer tüm konuları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Acemi birliği sorgulama işlemi sadece e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Sorgulama işlemini şifreli veya şifresiz olarak yapmak için sitemizde bulunan ilgili konuları inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Olmak İçin Yaş Sınırı Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*