2017 KHK ile İlkokul Mezunlarına Uzman Çavuşluk Yolu Açıldı

İlkokul Mezunları Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş olabilir mi sorusunun yanıtı bugün geldi. 06 Ocak 2017’de resmi gazetede yayınlanan 681 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre ilkokul mezunları uzman onbaşı veya uzman çavuş olabilecekler.

 

İlkokul Mezunları Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş olabilecek.

 

MADDE 65- 3269 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“EK MADDE 1- İlköğretim mezunlarından ihtiyaç duyulacak özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda çok üstün başarı belgesi alanlar; kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararı ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz.”

 

 

Yeni KHK ile birlikte,

– Polis internet abonelerinin kimliğine ulaşabilecek.

– İlkokul mezunları uzman onbaşı ve çavuş olabilecek.

– Özel güvenliklerin silah kullanımına düzenleme getirildi.

– 20 ilde 83 dernek ve vakıf kapatıldı.

 

Şuan başvuru koşulları ve tarihleri açıklanmadığı için bizde bilemiyoruz. Ancak açıklandığı an sizlerle paylaşacağız. Sizde hemen haberdar olmak istiyorsanız facebook sayfamıza abone olarak anında öğrenebilirsiniz.

UZMANASKER FACEBOOK SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan İlkokul Mezunları Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Olabilir mi ? başlıklı makalemizde ilkokul mezunu uzman çavuş, ilkokul mezunu uzman çavuş olabilir mi ve İlkokul uzman çavuş yaş sınırı hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*