2017-2 Lojistik Branşlı Uzman Çavuş Alım Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Geçtiğimiz aylarda yapılan başvurular ile Ortaokul mezunlarına uzman çavuş olma şansı sunan, Lojistik branşlı uzman erbaş alımı sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarını T.C. Kimlik Numaranız ile öğrenebilirsiniz.

 

Başvuru Sonuçları İçin Tıklayın.

 

Lojistik Branşlı Uzman Erbaş Alımı Şartları Şu Şekildeydi.

Başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim (8 yıllık) ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (16 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar). Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman
Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

Bir önceki yazımız olan Sınır Ötesindeki TSK Personeline Tazminat Müjdesi başlıklı makalemizde fırat kalkanı tazminat, suriye tsk tazminat ve tsk tazminat ne zaman ödenecek hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*