2016 EKPSS Tercih Kılavuzu

Bir çok engelli memur adaylarının beklemekte olduğu EKPSS tercihleri bugünden itibaren işlemlerine başlamış bulunmaktadır.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak bilinen 2016 EKPSS Tercih Kılavuzu bugün açıklandı ve binlerce engelli memurun yüzü gülmeye başladı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi yani ÖSYM yetkilileri tarafından 13 Temmuz 2016 tarihinde resmi siteleri olan ÖSYM’de EKPSS tercih kılavuzunun yayınlandığını duyurdu.

Bu sonuçla 13 Temmuz 2016 tarihinde sabah saatlerinde ÖSYM’nin kendi sitesinde açıklamış olduğu tercih kılavuzlarından sonra binlerce engelli memur tercih işlemlerine başlamış bulunmaktadır.

2016 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Engelli memur adayları tercihlerini 13-22 temmuz 2016 tarihleri aralığında ÖSYM’nin kendi resmi sitesi olan www.osym.gov.tr ‘den gönderebileceklerdir. Engelli memurların tercihlerini göndermeleri için ÖSYM’den açıklanan son gün 22 Temmuz 2016 tarihinde, saat 23.59’dur. Engelli memurlarımızın bu tarihler arasında tercihlerini yapmak zorundadırlar.

Engelli memur adaylarının, tercih yapabilmeleri için, 2016-EKPSS sınavına girmiş ya da 2016-Kura ile yerleştirme başvurularını yapmış olmaları gereklidir.

Bir önceki yazımız olan STS öğretmenliğe girebilmek için denklik puanımızın en az kaç olması gerekiyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*