20. Dönem POMEM Alımı

Polis olmak isteyen bir çok kişinin beklediği POMEM alımlarının 20. dönemi ne zaman alıma başlayacak. 20. Dönem POMEM Alımı günümüz şartlarına göre eski dönemler gibi olmayabilir. Çünkü özellikle 15 Temmuz’dan sonra doğan polis ihtiyacı için gerek eğitimlerin 6 aydan 4 aya inmesi gerekse polis alımında yapıcak sayının artacak olması sistemin seyrini etkileyebilir.

20. Dönem POMEM Alımı

Bulunduğumuz dönemle 19. Dönemin alımları henüz sona ermiş değildir ve deminde bahsettiğimiz gibi eğitim sürelerinin 6 aydan 4 aya inmesi nedeniyle 20. Dönem için erken bir tarih açıklanabilir mi ? sorusunu akıllara getirdi. Yani planlanan dönem dönem polis alımlarının tarihleri değişecektir. Mevcut 19. Dönemin eğitimlerinin bitmesi nisan ayını bulacaktır. Bu durumda da 20. dönemin başvuruları erkene çekilecek gibi duruyor.

 

Tabiki yukarıda bahsettiğimiz bütün durumlar, tamamiyle tahmindir. Yasal ve kesin bir bilgi şuan için yoktur. Resmi olarak açıklandığında sizlerle hemen paylaşacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Erbaş Evlenebilir mi ? başlıklı makalemizde uzman çavuş evlenebilir mi ve Uzman Erbaş Evlenebilir mi ? hakkında bilgiler verilmektedir.


1 geri izleme / bildirim

  1. 2017 POMEM KPSS Puanı - Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Askeri bilgileriUzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Askeri bilgileri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*